КУЛЬТОВІ ВКЛАДКИ

У «Клубі 32» ми завжди прагнемо збереження зуба пацієнта, навіть якщо на момент звернення до нас від нього залишився тільки корінь. У таких випадках ми пропонуємо встановлення коронки, яка спиратиметься на культову вкладку.

Що таке культова вкладка

Культова вкладка  - мікропротез, закріплений в кореневих каналах зуба і виконує функцію опори для коронки або мостовидного протеза.

Як робляться культові вкладки

Оскільки культева вкладка спирається на кореневі канали, її установка завжди починається з їх лікування. Неважливо, болять вони у Вас чи ні, не має значення навіть факт їхнього пломбування кілька років тому – пролікувати їх ще раз все одно доведеться. Це необхідно тому, що ми відповідаємо за кінцевий результат і зобов'язані зробити все необхідне, щоб гарантувати його якість. До того ж кореневі канали – улюблене місце проживання всіх хвороботворних бактерій, оскільки «вартові» імунної системи не можуть дістатися цієї частини зуба через відсутність у ній кровотоку. Таким чином, для шкідливих мікроорганізмів кореневі канали - щось на зразок безкоштовного курорту, і якщо вони раніше не лікувалися або лікувалися недостатньо якісно, ​​то з дуже високою ймовірністю там вже є бактеріальна колонія. І все б нічого, але будь-яка колонія має звалище відходів життєдіяльності, а ось це вже проблема – оскільки такі «звалища» у пацієнтів проявляються у вигляді кіст, гранульом та інших видів запалень.

Важливо!

Будь-яке запалення – це наслідок присутності у нашому організмі чужорідних клітин (переважно бактерій). Тому лікування завжди спрямовується не так на саме запалення, але в дезактивацію його причини. У випадку з корінням зубів воно полягає у промиванні, дезінфікуванні та подальшому пломбуванні каналів кореня. Після знищення колонії накопичення відходів її життєдіяльності, звісно, ​​перестає поповнюватися, і запалення проходить.

Після закінчення пломбування ми знімаємо зліпок кореня. Для цього прямо в канали вносяться рідкі зліпувальні матеріали, після застигання яких ми отримуємо об'ємне відображення того, що знаходиться всередині.

Отриманий результат передається в лабораторію, де технік із воску моделює кореневу та верхню частину вкладки (виглядає як обпиляний зуб) та віддає модель ливарникам. Ті замінюють віск металом і відправляють «Клубу 32» готовий ювелірний виріб, який ідеально точно входить усередину зубного кореня пацієнта – нам залишається лише встановити культову вкладку на місце і обробити її. При цьому якщо від рідного зуба залишилася хоча б одна стінка, ми обов'язково збережемо її, а вкладку зробимо так, щоб навантаження на власну тканину та мікропротез розподілялося якомога рівномірніше.

Важливо!

Існує ще одна технологія виготовлення культових вкладок – цифрова. При її використанні воскова модель сканується, а вкладка фрезерується з цирконію спеціальним апаратом. Але у «Клубі 32» ми не рекомендуємо пацієнтам встановлювати цирконієві вкладки. Причиною тому навіть не ціна подібних виробів – яка значно вища за металеві аналоги – а фізичні властивості цирконію. Цей матеріал, на відміну від металу і самої тканини зуба, практично не має здатності згинатися і при стресових навантаженнях може просто розколоти корінь. Метал же в аналогічній ситуації поведеться інакше - за рахунок своєї пластичності він почне деформуватися, і корінь залишиться цілим.

Культові вкладки для естетичних коронок

У ситуаціях, коли прийнято рішення ставити коронку естетичної лінійки (пресована Emax, цільнокерамічна, цирконієва), встановлювати металеву культову вкладку в її звичайному вигляді не можна, тому що метал просвічуватиме крізь коронку, і про яку естетику вже не йтиметься. У таких випадках ми заздалегідь попереджаємо техніків, і вони наносять на верхню частину вкладки тонкий шар керамічної маси - опакер (або, як кажуть, опак-шар). В результаті Ви отримуєте виріб керамічного кольору, зовсім непомітний під коронкою.

Види культових вкладок

Культові вкладки бувають нерозбірними (литі) та розбірними. Перші, що встановлюються на зуби з одним або двома кореневими каналами, є монолітним вирібом. Другі ж призначені для зубів з трьома та чотирма кореневими каналами і складаються з двох частин – власне вкладки, що заходить у два відносно паралельних кореневих канали, та штифта, розрахованого на заповнення третього каналу. Природно, вкладка та штифт відливаються одночасно і по одному зліпку. При цьому для більш точного розподілу навантаження у вкладці робиться отвір, через який входить штифт в канал.

Вкладки з композиту (композитний білд-ап)

Сьогодні «Клуб 32» має можливість зробити вкладку під майбутню коронку прямо в кріслі за одне відвідування. Для цього використовують так званий композитний білд-ап. Щоправда, для застосування цієї технології необхідні дві умови: по-перше, у зуба має бути достатня кількість рідної тканини, по-друге, пацієнт має бути готовим до деяких незручностей. Якщо цих умов дотримано, то лікар сам розробляє канали, вносить адгезив і встановлює скловолоконний штифт. Далі цьому фундаменті відновлюється верхня частина зуба. Для цього використовується добре знайомий усім композитний матеріал – той самий, з якого зазвичай роблять пломби.

Основними перевагами цього методу є економія часу, ідеальна точність і повна відповідність властивостей матеріалів властивостей зубної тканини. Що ж до недоліків, то до них можна віднести необхідність повного ізолювання місця встановлення штифта від слини та будь-яких інших сторонніх речовин протягом усієї процедури. Це непросто і майже завжди пов'язане з деяким дискомфортом для пацієнта. Саме тому терплячість останнього включена до списку обов'язкових умов.

Запишіться на прийом
Дякуємо! Ваша заявка отримана!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Наближаємо перемогу, перемагаємо разом
Україна понад усе
Для всіх військових безкоштовно:
  • Консультація та план лікування
  • Імплантація та протезування
  • Знімки та обстеження